Iespējas shēmās. Zaudējis spēku - Noteikumi par valsts fondēto pensiju shēmas darbības pārskatu


Sargi sevi — iepazīsties ar krāpnieku shēmu apkopojumu un drošības padomiem Publicēts Krāpnieku veiksmes atslēga ir gan cilvēku nezināšana, gan neuzmanība, kā arī bankas un citu pakalpojumu sniedzēju darbības pārzināšana, lai pēc iespējas pielāgotu savas shēmas reālajām situācijām.

iespējas shēmās

Tomēr praktiski vienmēr ir iespējams redzēt pazīmes, kas palīdz atpazīt noziedznieku krāpniecības mēģinājumus. Lai palīdzētu atpazīt krāpniecības shēmas un novērstu krāpniecības gadījumus, Citadele ir apkopojusi pēdējā laikā izplatītākos krāpnieku paņēmienus, kurus banka ir novērojusi, un par kuriem klienti mums ir ziņojuši. Darba piedāvājumi Uzdodoties par bankas darbinieku, krāpnieki zvana un piedāvā darbu bankā, izvirzot dažādus priekšnosacījumus.

Tiesību akts ir zaudējis spēku. Skatīt Ministru kabineta Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr. Vispārīgie jautājumi 1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek sastādīts gada pārskats par valsts fondēto pensiju shēmas turpmāk - shēma darbību.

Piemēram, lūdz sniegt internetbankas datus, atvērt kontu, veikt pārskaitījumu par it kā konta aktivizēšanu, ielādēt failus, kas ieraksta klientu datus u. No šādiem gadījumiem īpaši jāuzmanās, ja klients informāciju par darba meklēšanu ir ievietojis sludinājumu portālos vai sociālajos tīklos. Apgalvojumi par apdraudētu naudu Izliekoties par bankas vai citas organizācijas darbinieku, krāpnieki apgalvo, ka nauda ir apdraudēta, un tā nekavējoties jāpārskaita uz citu kontu.

Iespējams, krāpnieki lūdz arī nosaukt bankas iespējas shēmās, lai it kā naudu glābtu no fiktīva darījuma veikšanas. Viltotas mājas lapu adreses Krāpnieki izveido internetbankas mājas lapas dublikātu, kuru ievieto Google meklējumu rezultātos.

iespējas shēmās

Viltotajā adresē var būt ievietots vai izmainīts kāds burts vai simbols. Ievadot datus viltotajā lapā, krāpnieki saņem pieeju klienta naudai.

E-pasta ziņojumi, uzdodoties par citām personām Uzdodoties par dažādu, lielākoties labi atpazīstamu organizāciju pārstāvjiem, krāpnieki sūta e-pastus ar lūgumiem atvērt iespējas shēmās, kurās tālāk lūdz ievadīt informāciju, lai iespējas shēmās bankas datus.

Datu drošības pārbaude Lai drošības nolūkos pārbaudītu informāciju, it kā bankas vārdā tiek sūtīti paziņojumi, lūdzot atvērt saites vai pielikumus. Saite novirza uz viltotu vietni, kas palīdz krāpniekiem nozagt klienta ievadīto informāciju. Izdevīgu pakalpojumu piedāvājumi Krāpnieks piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus, piemēram, kredītiem, pirms tam lūdzot maksājumu karšu vai bankas informāciju, lai it kā pārbaudītu klienta piemērotību vai pieteiktos pakalpojumam.

Piedāvājumi labi nopelnīt Uzdodoties par brokeri vai bankas darbinieku, krāpnieki piedāvā ielādēt lietotnes vai pārskaitīt naudu it kā ļoti izdevīgām investīcijām. Solīto investīciju un peļņas vietā nauda nonāk pie krāpniekiem. Noziedznieki bieži vien ir izveidojuši šādas platformas, norādot, ka tajās it kā var sekot līdzi savam investīciju pieaugumam.

Sargi sevi – iepazīsties ar krāpnieku shēmu apkopojumu un drošības padomiem

Palīdzība grūtībās nonākušajiem Visbiežāk tie ir aizkustinoši un dramatizēti stāsti un pieprasījumi no personām, kurām nepieciešams finansiāls atbalsts, tādejādi pārliecinot pārskaitīt naudu un sniegt palīdzīgu roku. Fiktīvi rēķini vai neeksistējoši pakalpojumi Atsūtot rēķinu par neeksistējošiem pakalpojumiem, krāpnieki cenšas panākt maksājumu veikšanu. Iespējams, ka rēķins būs par populāru pakalpojumu un ar atpazīstamu logo vai ļoti līdzīgu nosaukumu, bet uzrādīts ir krāpnieku konts.

Par to, kā iekšējā trauksme ietekmē cilvēka veselību. Neiroloģe Dr. Sandra Vestermane.

Konkursos laimētas balvas Krāpnieki sākuši izmantot arī sociālo tīklu konkursus — viņi  zvana vai raksta, informējot par it kā saņemtu balvu, bet, lai to saņemtu, nepieciešams apliecināt savu identitāti, nosaucot privātus datus. Drošības padomi no Citadeles informācijas tehnoloģiju jaunumi tirdzniecības pamati daļas vadītāja Kaspara Briškas Nesniedziet personīgu informāciju Nekad nedz telefoniski, nedz internetā neatsaucieties aicinājumiem sniegt informāciju par bankas pieejām, parolēm un kodiem, kā arī neievadiet šos datus atsūtītajās interneta saitēs.

Atcerieties, ka nekad un nevienam nav nepieciešams zināt jūsu bankas datus, arī bankas darbiniekiem, nē.

Kārtīgi pārbaudiet avotus Vienmēr pārbaudiet, vai kontaktinformācija ir īsta — saziņai ar banku izmantojiet oficiālos avotus un publiski pieejamus tālruņa numurus. Nepaļaujieties uz zvanītāja tālruņa numuru un neatzvaniet uz to.

iespējas shēmās

Nesteidzieties un neatsaucieties uz steidzamu rīcību Ja neesat pārliecināts, kā rīkoties, bez steigas un ar vēsu prātu veltiet laiku pārdomām.

Atcerieties pirmo padomu — pārbaudiet visu informāciju.

  • Kā strādāt ar opciju paneli
  • Bīstamākās shēmas nodokļu samazināšanai
  • Latvijas valsts portāls

Nedz banka, nedz citas īstas organizācijas nesteidzinās uz tūlītēju rīcību. Nepārskaitiet naudu pēc aicinājuma Ja jūs aicina pārskaitīt naudu vai veikt citas darbības ar savu naudu, atsaucoties uz drošības apsvērumiem, piemēram, lai pārliecinātos par identitāti vai it kā veiktu aizdomīgu darījumu, kuru bankai jāpārbauda, atcerieties, ka nedz banka, nedz tiesībsargājošās iestādes nekad neliks pārskaitīt vai aizņemties naudu — piemēram, par konta aktivizēšanu vai kredīta priekšapmaksu.

E-pakalpojuma kartīte

Neatveriet saites un pielikumus no nepazīstamiem e-pastiem Vispirms uzmanīgi pārbaudiet e-pasta adresi un sūtītāju — vai tas ir pazīstams un reāls, jo nereti e-pasta adrese izveidota iespējas shēmās.

Tāpat neatsaucieties aicinājumiem instalēt dažādas programmas. Noteikti neievadiet bankas iespējas shēmās nedz atsūtītajās saitēs, nedz piedāvātajās programmas.

iespējas shēmās

Izvairieties maksāt ar naudas pārskaitījumu Iepērkoties internetā pie nepazīstamiem pakalpojumu sniedzējiem, izvēlieties maksāt ar integrētiem un drošiem maksājumu veidiem — piemēram, ar internetbanku, savu bankas karti, Klix vai PayPal. Vienmēr esiet modri Iepazīstieties ar visu jums sniegto informāciju par datu drošību un jaunākajām krāpšanas metodēm.

Elegantu tīkla shēmu izveide

Šaubu un aizdomu gadījumā vienmēr sazinieties ar pakalpojuma sniedzēju un savu banku. Ko darīt, ja krāpniecība jau ir notikusi? Ja jums ir aizdomas, ka esat kļuvis par krāpniecības upuri, aicinām nekavējoties informēt banku par šo gadījumu.

Krāpnieku veiksmes atslēga ir gan cilvēku nezināšana, gan neuzmanība, kā arī bankas un citu pakalpojumu sniedzēju darbības pārzināšana, lai pēc iespējas pielāgotu savas shēmas reālajām situācijām. Saturs turpināsies pēc reklāmas Reklāma Šonedēļ Valsts policijā tika saņemta informācija no trīs liepājniecēm, kuras nonākušas saziņā ar krāpniekam. Vienā gadījumā sieviete saņēmusi īsziņu it kā no savas bankas par to, ka viņai ir jāapstiprina maksājums. Sieviete neapjuka un šo darbību neveica.

Banka no savas puses veiks iespējamās darbības, lai noziegumu apturētu, kā arī informēs klientu par tālākajām darbībā, kas veicamas — būs jānomaina pieslēgšanās dati un jāvēršas policijā. Ko Citadele dara, lai pasargātu klientus?

Citadele izmanto dažādus parametrus, pēc kuriem monitorē veiktos maksājumus un bloķē tos, kuri izskatās aizdomīgi.