Iespēju realitāte


Darba intervija pasaules malā, bet īstenībā – uz Tava dīvāna.

Uzlabojās ne vien VR tehnoloģija un kvalitāte, bet arī tās izmantošanas veidi, VR jau sen nav tikai izklaide, bet arī jauns veids kā iegūt zināšanas un izjust vēl nebijušas emocijas.

VR paver daudz plašākas iespējas arī biznesa vidē — mums tikai jāiemācās tās izmantot.

iespēju realitāte

VR tehnoloģijas pamati ielikti vēl iepriekšējā gadsimtā Līdzīgi kā cita, mūsdienās plaši izmantota, tehnoloģija — skārienjutīgie ekrāni, arī virtuālā realitāte sāka attīstīties vairāk nekā 50 gadus atpakaļ.

Tiesa gan, tā bija tik smaga, ka ierīci vajadzēja iekārt griestos. Nozīmīgs pavērsiens virtuālās realitātes attīstībā bija Vairāku dekāžu laikā, kopš pirmo virtuālās realitātes ierīču izstrādes, tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies.

Materiālā un ideālā garīgā kā filozofijas pamatproblēmas attiecība un iespējamie tās risināšanas veidi Filozofijā iespējams un reāls Iespēja un realitāte filozofijā. Materiālā un ideālā garīgā kā filozofijas pamatproblēmas attiecība un iespējamie tās risināšanas veidi Filozofijā iespējams un reāls

Mūsdienu VR brilles ir vieglas un vairs nav nekādas vajadzības tās stiprināt pie griestiem. Ir pieejami gan modeļi ar vadiem, kas savieno brilles ar datoru, gan arī bezvadu varianti, kas datora vietā ļauj izmantot viedtālruni. Tomēr pats darbības princips šo 50 gadu laikā nav būtiski mainījies.

iespēju realitāte

Divi ekrāni nodrošina reālas pasaules sajūtu Virtuālās realitātes tehnoloģijas pamatā ir viens dalīts vai divi atsevišķi ekrāni, kas katrai acij rāda citu attēlu vai video.

Abos ekrānos redzamie attēli ir nedaudz nobīdīti, tādējādi radot telpisku attēlu — līdzīgu tam, ko redzam reālajā pasaulē.

iespēju realitāte

Tomēr pilnīgai VR sajūtai ar to nepietiek. Brillēs redzamajiem attēliem un video ir jābūt uzņemtiem grādu leņķī, turklāt ierīcē jābūt iebūvētam žiroskopam, kas seko galvas kustībām un ļauj pārvietot brillēs redzamo attēlu skatiena virzienā. Pēc šāda principa darbojās visas VR brilles, dažādiem ražotājiem sacenšoties tikai perifērās redzes leņķī. Cilvēku dabiskais horizontālais redzes leņķis ir aptuveni grādu, savukārt lielākā daļa patlaban pieejamo VR briļļu modeļu nodrošina tikai — grādu redzes lauku.

Iespēju realitāte ir gandrīz vienīgais faktors, kas VR brillēs neļauj mums jūsties kā realitātē. VR jau sen nav tikai kārtējais izklaides veids Līdz šim visplašāko popularitāti virtuālās realitātes tehnoloģijas ir ieguvušas izklaides industrijā.

Tomēr datorspēles nebūt nav vienīgais veids, kā izmantot virtuālo realitāti. VR brilles kļūst arvien populārākas arī kā līdzeklis pasaules izzināšanai. Tās ļauj samērā lēti iespēju realitāte viegli izmēģināt lietas, kas citkārt nebūtu iespējamas vai prasītu laiku un naudas ieguldījumus.

Aparatūra un programmatūra, kas izstrādātas tieši AR.

Mūsdienās ir iespējams, piemēram, izstaigāt daudzas no pasaules ievērojamākajām pilsētām un aplūkot vēstures pieminekļus, neizejot no savas viesistabas. VR var izmantot arī izglītībā, rīkojot virtuālas ekskursijas uz dažādiem apskates objektiem, vai arī tīri praktiskiem mērķiem - palīdzēt bērniem spēles formātā iegaumēt ceļu no skolas līdz mājām.

Šo emuāru oriģināli vācu valodā publicēja Katrin Echtermeyer. Virtuālās realitātes eksperta skats uz virtuālajām pasaulēm pieaugušo izglītībā Tas arvien izskatās mazliet futūristiski, ja kāds uzliek virtuālās realitātes VR brilles un iegrimst citā pasaulē un virtuālā piedzīvojumā.

Tā ļauj izbaudīt asas izjūtas, virtuāli nodarbojoties ar dažādiem ekstrēmajiem sporta veidiem, piemēram, kalnu slēpošanu vai izpletņlēkšanu. Virtuālā realitāte ir pilnvērtīgi ienākusi arī Latvijā — ar VR brillēm ir iespējams izbaudīt braucienu pa Siguldas kamaniņu un bobsleja trasi.

Kino, foto un TV Autori: Marta Elīna Martinsone Virtuālā realitāte kļūst par arvien nopietnāku spēlētāju arī kino vidē — prestiži festivāli to iekļauj savās programmās, lai arī reizēm nezina, ko īsti ar to darīt. Ikgadējā hakatonā parasti piedalās cilvēki, kurus interesē ne tikai virtuālā realitāte un datorspēles, bet kuri darbojas gan kino, gan animācijā, gan IT sfērā.

VR arvien biežāk izmanto arī dažādu profesiju pārstāvju apmācībās. Viens no populārākajiem piemēriem ir pilotu apmācībām paredzētie lidojuma simulatori, kuru pamatā ir virtuālās realitātes tehnoloģija.

EPALE - Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

VR mācības ir ļoti noderīgas tādās profesijās, kuras ir bīstamas un kurās katra kļūda var radīt traģiskas sekas, piemēram, astronautiem, ugunsdzēsējiem un ķirurgiem.

Virtuālā realitāte var būt arī lielisks rīks, jauniešiem izvēloties nākotnes profesiju — VR brilles ļauj samērā reālistiskā vidē pārliecināties, vai, piemēram, ķirurģija ir tas, ko cilvēks patiešām vēlas iespēju realitāte. Virtuālo realitāti iespējams izmantot arī darbinieku atlases procesā. Sola tālāku attīstību reālās un virtuālās pasaules integrācijā Taču nākotnē, paralēli virtuālajai realitātei uzplauks arī tā dēvētā papildinātā realitāte augmented reality jeb AR.

Šajā gadījumā apkārtnē redzamā aina tiek papildināta ar datora radītiem attēliem. Latvijā virtuālā realitāte vēl tikai uzņem apgriezienus, kļūstot iespēju realitāte pieejamāka ne tikai IT jomā strādājošajiem, bet arī citiem interesentiem.

iespēju realitāte

Mobilo sakaru operatori un elektroierīču veikali ir sākuši piedāvāt virtuālās realitātes ierīces par pieejamu cenu, un uzņēmumi ir sākuši izmantot VR attiecībās ar klientiem. No jaunām tehnoloģijām nav jābaidās, mums ir jāatrod veids kā tās varam izmantot savā ikdienā, lai atvieglotu un uzlabotu to. Iespēju realitāte neesi Tele2 klients? Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā. Esmu privātpersona.

iespēju realitāte