Kviešu variants, Kvieši — Vikipēdija


Pērn vairāk sējām ziemājus, graudus un rapšus. Tomēr slimību izskaušanai un augu sekas maiņas nodrošināšanai ir jābūt arī vasarājiem. Agrāk audzēju arī rudzu sēklu. Tai nebija pieprasījuma, tāpēc pirms astoņiem gadiem pārtraucu.

Patlaban lielākā daļa saimniecību ir pārgājušas uz hibrīdajiem rudziem, tos iegūst pavisam citos, mums neiespējamos apstākļos.

No hibrīdšķirnēm ceptajai maizei ir sliktāka kvalitāte. Tomēr patlaban zemnieks audzē to, ko viņam ir vieglāk audzēt un ar ko vieglāk pelnīt. Tā ir starpība. Mēs atrodamies ļoti tālu no pārstrādes uzņēmumiem, kviešu variants osta ir blakus. Mūsu pusē audzētos graudus galvenokārt sūta pāri jūrai. Visi dzirnavnieki atrodas km attālumā no mums. Transporta izmaksas noēd pilnīgi visu peļņu. Arī maizes cepēju mūsu reģionā ir salīdzinoši maz. Liepājā vairs nav nevienas maizes ceptuves.

Satura rādītājs

Jēga audzēt konkrētu šķirni ir vien tad, ja to pārdod konkrētajam dzirnavniekam. Svarīgi — šos graudus paredz konkrētai maizei. Es neaudzēšu rudzus. Mani kādreiz mācīja — apstākļi, nevis mūsu griba nosaka, ko un kā audzēt, kā saimniekot.

Kvieši — Vikipēdija

Šo mācību daudzi saimnieki patlaban neievēro. Viņi vēlas audzēt kviešus tur, kur tie neaug. Vietās, kur būtu jāsēj auzas vai rudzi. Tā ir viņu kļūda. Kvieši ir visprasīgākā kultūra, tāpēc ir jāviļas. Rudzus Liepājas pusē vajadzētu audzēt vairāk, tomēr diemžēl to nedara. Mums ir gan labas zemes, gan arī piejūras zemes, tās ar smiltiņām sastāvā ir vieglākas, tāpēc rudziem vairāk piemērotas.

Saimnieki pēdējā laikā gan sāk vairāk hibrīdos rudzus sēt. Meža zvēriem akoti nepatīk. Zeme mūsu saimniecībā dažāda, neviendabīga, ne gluži piemērota kviešiem. Ziemas kviešiem sakņu sistēma atrodas dziļāk zemē. Ražas kritums vienalga pērn bija liels.

Vispirms vajag sastrādāt zemi — kaļķot un dot mēslojumu. Kaļķoju tur, kur ir vajadzīgs. Ja vajag, pēc 3—4 gadiem kaļķošanu atkārtoju. Tad ir jāiesēj laba sēkla. Tas nozīmē, ka tai ir jābūt uz dīdzību pārbaudītai sēklai, jābūt labam ataudzējumam. Esmu sēklaudzētājs, man ir pirmsbāzes un bāzes ataudzējums. Arī C1 un C2 ataudzējumi. Sēklai turpinām audzēt ziemas kviešus, vasaras kviešus un miežus.

Meklēšanas forma

Ir jānodrošina pareizā augu biezība. Pērn rudenī saimniecības guva mācību no savām kļūdām. Varēja sēt pirms ierastā laika, augustā, un, zinot iepriekšējā gada pieredzi, daudzi to darīja. Ja sēj agrāk, ir jāsamazina izsējas norma, lai sējums nepāraugtu un neizstīdzētu. Rezultāts pārāk blīvai sējai ir izsušana. Ja cilvēks mācās no savām kļūdām, tad viss ir kārtībā. Diemžēl arī mūsu pusē vairākas saimniecības to neizdarīja.

Salīdzināti mēslošanas līdzekļi ziemas kviešos Decembris Galerija Augkopība Klimatiskie apstākļi ir viens no faktoriem, kas būtiski ietekmē gan ziemāju pārziemošanu, gan ražas veidošanos.

Aizvadītā ziema augu pārziemošanai bija ideāla. Patlaban lauki izskatās neglīti, izretojušies, augi rudenī sakrita.

kā padarīt bināras opcijas vērtīga bināro opciju stratēģija

Protams, sējumi ir beigti. Nākamais — ja ir iesēts, ir jāmēslo. Jau rudenī liekam kompleksos minerālmēslus — Kviešu variants, kur mazāk ir slāpekļa. Pavasarī mēslojam ar lielāku N īpatsvaru.

Cenšamies augiem dot labas kvalitātes minerālmēslus. Tie ir dažādi. Ir Krievijā, ir Somijā ražotie minerālmēsli, tiem var būt atšķirīga kvalitāte. Es cenšos mikroelementus dot pilnā apmērā. Rudenī dotajiem minerālmēsliem ir atšķirīgs sastāvs no pavasarī dotajiem. Jāskatās arī, kviešu variants mēslo. Rapšiem rudenī vajag vairāk slāpekļa nekā kviešiem.

Ja to nenodrošina ar kompleksajiem minerālmēsliem, tad papildus lieto slāpekļa mēslojumu. Saimniecības komplekss būvēts divās kārtās. Zem jumta atrodas kalte, klēts, graudu glabātava un tehnikas novietne. Foto: Uldis Graudiņš Jāņem vērā arī lauka īpatnības, katram laukam mēslojuma proporcijas būs atšķirīgas.

Svarīgi arī, vai sēj kviešus pēc kviešiem vai kviešus pēc pupām, vai kviešus pēc rapšiem. Katrā no iepriekš nosauktajiem gadījumiem ir jādod atšķirīgas devas un atšķirīgi minerālmēsli. Ja sēj kviešus pēc kviešiem, ir jādod vairāk slāpekļa, augsnē iestrādā salmus. Pēc rapšiem ir citādi. Pēc pupām augsnē ir palicis daudz organiskā slāpekļa, tāpēc jācenšas slāpekli dot pavisam maz vai vispār dot tikai kāliju. Šis ieguldījums ar ražu atpelnīsies.

Jūs atrodaties šeit

Protams, Somijā ražotie minerālmēsli ir dārgāki kviešu variants Krievijā ražotie. Baltkrievijā ražo vēl lētākus minerālmēslus, tomēr neviens zemnieks tos nepērk. Graudu audzētāji ir sapratuši kvalitātes svarīgumu. Tie laiki, kad Latvijā pārdeva Uzbekistānā iegūtos minerālmēslus, ir beigušies. Minerālmēsli ceļā līdz Latvijai bija gandrīz sakaltuši. Saimnieki, kam lauksaimniecība ir bizness, ļoti novērtē kvalitāti. Arī sējas agregāti uzlabojas.

– Kādas ziemāju kultūras audzējat?

Aizvien vairāk ir agregātu, kas vienlaikus sēj un iestrādā minerālmēslus. Ar šiem agregātiem nekvalitatīvus minerālmēslus nevar iedot. Caurulītes aizsērēs un būs ziepes. Tāpat notiks kukurūzas sējmašīnās.

Ja minerālmēslus vienkārši kaisa pa lauku, tad ir vienkāršāk. Lielākajai daļai saimnieku cena vairs nav kritērijs minerālmēslu izvēlē. Lai tās neapēd to, kas paredzēts labībai, lai nesavairojas sārņaugi, kas aizņem dzīves telpu, atņem kultūraugiem vietu.

Ar kompleksajiem minerālmēsliem, kviešu variants slāpekļa minerālmēsliem, ko liek divās reizēs, tad ir jādod pretveldres preparāti. Nezinu nevienu veldres noturīgu šķirni, kurai nemaz nevajadzētu dot pretveldres preparātus laikā, kad dabas apstākļi ir neprognozējami. Mēs aprīlī nezinām, kas notiks maijā, jūnijā vai jūlijā. Ja zinātu, ka būs tāds sausums kā pērn, varētu neko tādu nelikt. Tad taupītu naudu, tomēr mēs to nezinām. Šī apdrošināšana pret veldres risku ir daudz labāka nekā sējumu apdrošināšana kā tāda.

Iedod augam to, ko tam vajag, un nodrošinies pret visu slikto, tad viss ir kārtībā. Protams, no ļoti lielas viesuļvētras neviens nav pasargāts.

Nākamais — pirmā barošana ar mikroelementiem.

Priekšstats, ka piparkūku mīklu gatavot ir grūti, ir maldīgs — to es šobrīd saprotu. Kad šķidrums atdzisis, pievieno sodu, olas, Pieber miltus un ātri samīca. Svarīgi ir šo mīklu nepārmīcīt, jo speltas milti satur maz lipekļa, tad tā var kļūt pārlieku irdena un neturēties kopā. Tādā gadījumā jāpievieno vēl parasto kviešu milti Mīklu mīcam mīkstu, jo milti vēl piebriedīs. Toties pašas piparkūkas Speltas dēļ būs ļoti kraukšķīgas un mutē kūstošas.

Vienlaikus ar pirmo smidzinājumu ir jāiedod vissvarīgākie mikroelementi. Pārējā audzēšanas laikā, ja vēl būs 2—3 smidzināšanas, dod vēl citus mazāk svarīgus mikroelementus.

Svarīgākie mikroelementi kviešu variants ir mangāns, cinks un varš. Pēdējie divi nosauktie ir jāiedod jau cerošanas fāzē.

Navigācijas izvēlne

Tos var dot arī kviešu variants, tomēr tad tie ražu ietekmēs. Mangāns ir vajadzīgs visā augšanas laikā, to liek papildus klāt nākamajos smidzinājumos. Mazāk svarīgie, tomēr tāpat vajadzīgie mikroelementi ir bors, dzelzs.

Ir tā sauktie mikromakro elementi, kurus varētu dēvēt par makroelementiem, tas ir sērs un magnijs, svarīgi īpaši kviešiem. Tiem ir jāveido proteīns, lai kūlums būtu pārtikas graudu grupā. Tad ir pavasara nezāļu apkarošana, cīņa pret slimībām un kaitēkļiem.

demonstrācijas konta derības statistika par binārajām opcijām

Jāskatās, kāds pākšaugs ir bijis priekšaugs. Ja audzē kviešus pēc kviešiem, daudz nopietnāk 90 izdevīgi opciju darījumi jādomā par slimību apkarošanu. Īpaši tad, ja strādā ar bezaršanas tehnoloģiju.

ischimoku iespēju stratēģija tirdzniecība ar tendenču atgūšanu

Manā saimniecībā izmanto tradicionālo lauku apstrādes metodi — aršanu. Bezaršanas tehnoloģijas gadījumā vairāk jādomā arī par kaitēkļu apkarošanu.

Deutz Fahr traktors ar jauno miglotāju. Foto: Uldis Graudiņš Darbs turpinās līdz vārpošanai. Tad sāk skaitīt ražu; to var darīt, kad ir aizmetušās vārpas. Protams, sēklu laukiem ir savas prasības, ir jāatskaitās VAAD, kas uz lauka ir audzis pat pirms trim gadiem.

  1. Kā pieņemt lēmumu par ziemāju pārsēšanu vai atstāšanu
  2. Kā tiek iegūts bitcoin
  3. Norēķinu iespējas
  4. Kā nopelnīt naudu ar neko

Nav tā, ka iesēj un uzreiz sāc ražot sēklu. Sēklu lauku VAAD eksperti to augšanas laikā kviešu variants krustām šķērsām. Kad sēkla ir sagatavota, tad notiek sertificēšana.

jaunas naudas pelnīšanas metodes darījumu kopēšana no konta uz kontu

Zemnieki to saprot un sēj aizvien augstāku, labāku ataudzējumu. Svarīgs ir ataudzējums, tā vecums. Ļoti daudzas saimniecības visu sēklu nevar nopirkt, un nebūtu arī kur pirkt, tāpēc pavairo pašas. Vienu gadu pērk sertificētu sēklu, tad vienu gadu savos laukos pavairo. Tātad ik gadu pērk noteiktu daudzumu sertificētu sēklu, lai pavairotu uz vienu gadu. Nevis 10 gadu pavairošanai, kā notika pirms 20 gadiem. Gudri zemnieki, kam tas ir bizness, par to domā. Arī ražas zemniekiem ir aizvien labākas.

Jūsu nosauktā raža bija vien ziemas kviešiem.

Salīdzināti mēslošanas līdzekļi ziemas kviešos | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Vislielākais ražas kritums pērn bija vasarājiem. Nevaru teikt, ar cik lielu kūlumu izeju pa nullēm. Ja vairāk ieguldi, plāno lielāku ražu.

Tāpēc kviešu variants vairāk jākuļ, lai nosegtu izmaksas. Lielāko daļu ražas pārdodu sēklai. Es galvenokārt sēju citās valstīs selekcionētās šķirnes.

– Vai pēc ekstremālajiem pēdējo divu gadu dabas apstākļiem ir mainījusies sējumu struktūra?

Citu valstu selekcionāri var ieguldīt ļoti daudz naudas savu šķirņu veidošanā. Viņu šķirnes no Latvijas šķirnēm atšķiras diezgan būtiski.

Latvijas šķirņu vasaras kviešus neesmu audzējis tāpēc, ka šo kultūru sāku audzēt salīdzinoši nesen. Miežus gan daudz agrāk sāku audzēt, tostarp sēklai.

Tai sējums ir kā galds.