Naudas iespēja. Pierakstieties jaunumiem!


Nauda, tās veidi, funkcijas — teorija. Ekonomika, - klase.

Nauda Ko darīt, lai mēneša beigās nepietrūktu naudas? Kavēt maksājumus vai aizņemties? Pēc Swedbank Finanšu institūta veiktā pētījuma datiem, uz šādu jautājumu mēneša beigās pēdējā gada laikā nācies atbildēt katram trešajam Latvijas iedzīvotājam. Ko šādā situācijā darīt?

naudas iespēja

Protams, pirmais solis ir caurskatīt ģimenes budžetu, izvērtējot, vai tas ir sabalansēts? Ļoti iespējams, ka kādā kā es nopelnīju naudu par iespējām pozīcijām var tēriņus samazināt.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu: Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likums Likuma nosaukums I nodaļa 1.

Taupi, pieraksti un krāj! Lai cik tas šķistu apgrūtinoši, vismaz vienu mēnesi pieraksti visus izdevumus, lai pēc tam mēneša kopskatā varētu izvērtēt, par ko tu maksā visvairāk un kur vēl iespējams ietaupīt! Aprēķini, cik daudz naudas vari atļauties iztērēt šajā mēnesī, un sadali šo naudu pa nedēļām vai pat dienām.

Saistītie raksti

Mācies sevi disciplinēt un nežēlojies par to, ka jātaupa nauda. Vislielākie taupītāji nereti ir tieši bagātākie cilvēki. Veido uzkrājumu, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizņemties pats no sevis! Pārskati komunālo maksājumu rēķinus!

Ieguldi 10—20 eiro elektrības strāvas mērītāja iegādei un pārbaudi, cik daudz elektrības patērē tējkanna, kas visbiežāk netiek atvienota no elektrības kontakta, boilers, tosters, dators, televizors un citas elektriskās iekārtas.

naudas iespēja

Iespējams, tas palīdzēs ietaupīt vērā ņemamu naudas summu! Caurskati savu mobilā operatora vai telekomunikāciju nodrošinātāja piedāvājumu un sazinies ar to konkurentiem — noskaidro, vai viņiem nav tev izdevīgāks piedāvājums.

Ja tev ir iespēja regulēt istabas temperatūru, tādējādi samazinot izmaksas, paeksperimentē ar temperatūras pazemināšanu, dodoties ārpus mājas.

Satura rādītājs

Par kaitīgajiem ieradumiem ir jāmaksā! Ja esi smēķētājs, kam rūpes par savu veselību līdz opciju darījumu norēķini nav bijis gana spēcīgs arguments, iespējams, tevi pārliecinās šie cipari: izsmēķējot dienā 10 cigaretes un visbiežāk arī pērkot mazo cigarešu paciņunedēļā tiek iztērēti vismaz 12 eiro, mēnesī — vismaz 50, bet gadā — vismaz eiro.

Savukārt, ja tu dienā izsmēķē veselu cigarešu paciņu, tad nedēļā tie ir vismaz 20 eiro, mēnesī — vismaz 90, bet gadā — vairāk nekā eiro.

naudas iespēja

Turklāt — jo dārgākas cigaretes, jo lielāka šī summa. Līdzīgi ir ar vīnu, alu un pat kafiju!

naudas iespēja

Viena glāze vīna vai viena naudas iespēja kafijas, visticamāk, nekaitēs veselībai un neiecirtīs lielu robu kopējā budžetā, bet, ja runa ir par divām, trim un vairāk, tad tas jau kļūst ne tikai neveselīgi, bet arī ļoti dārgi! Nezaudē prātu iepērkoties!

Vēlos informēt, ka tekstā:

Visbiežāk kāja paslīd tieši lielveikalā, uz kuru esi devies, lai nopirktu vien pāris lietu, bet pie kasēm attopies ar pilniem stumjamajiem iepirkuma ratiņiem! Tāpēc pirms iepirkšanās izveido sarakstu un rūpīgi tam seko! Neskaties uz akcijas precēm, ko pārdod par labu cenu, bet kas neietilpst tavā iepirkumu sarakstā!

naudas iespēja

Pretējā gadījumā nāksies izpirkt pusi lielveikala! Cita iespēja — iepērcies lielveikalā ar diviem groziņiem.

Latvijas Bankas ekonomists Foto: Latvijas Banka Jau kādu laiku regulāri dzirdam, ka digitālajā laikmetā Eiropas centrālajām bankām nepieciešams digitāls eiro, un tas pat skan šķietami pašsaprotami. Kādēļ iepretim citām tostarp stratēģiskas nozīmes jomām, kur privātais sektors pārspēj valsts institūciju efektivitāti, digitālās naudas radīšanā vajadzētu iesaistīties valstij?

Vienā grozā liec tikai nepieciešamās preces, bet otrā — vēlamās. Pirms preču apmaksas sarēķini, cik būs jāmaksā kopā un vai netiek pārsniegts dienas limits. Izdevīgāk ir neiet uz veikalu katru dienu, bet naudas iespēja plānot vienreiz vai divreiz nedēļā.

  1. Cik naudas nepieciešams, lai sāktu ieguldīt | SEB banka
  2. Prečnauda[ labot šo sadaļu labot pirmkodu ] Prečnauda angļu: commodity money ir apmaiņas līdzeklis tātad naudakas tajā pat laikā ir pielietojams pats par sevi tātad kā prece.
  3. Maksājumu sistēmas - Maksājumu radars
  4. Nauda Bērni — vecāku spogulis.
  5. Opcijas otrais atvasinājums

Tā var ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku! Izmanto sezonas izpārdošanas, lai par daudz lētāku naudu iegādātos apģērbu un aksesuārus nākamajai sezonai.

Interneta kazino bezmaksas griezieni, krāju naudu video kartei xD

Pulveri, tualetes papīru un citus sadzīves priekšmetus izdevīgāk pirkt lielākos iepakojumos, ja vien ir, kur glabāt. Pievērs uzmanību, kāda ir konkrētās preces cena par vienību vai kilogramu.

Footer menu

Tas nav nekas jauns — mājās gatavots ēdiens parasti ir veselīgāks, labāks un lētāks, it īpaši, ja ģimenē esat vairāk nekā divi vien! Vairāku cilvēku ģimenei izdevīgāk ir brokastot un vakariņot mājās, bet pusdienas ņemt līdzi kastītē vai glītā burciņā. Tāpat ir daudz izdevīgāk ņemt līdzi savu ūdens pudeli, kā arī tēju vai kafiju termokrūzē, naudas iespēja pirkt kafejnīcā vai automātā!

Lai arī kafijas automātā kafijas tasīte izmaksā aptuveni 80 centus, kas varbūt nešķiet milzu nauda, nedēļā tie ir vairāk nekā 5 eiro, mēnesī — 20, bet gadā — vismaz ! Un ja vēl kopā ar kafiju tiek notiesāts kruasāns vai kanēļmaizīte… Pamēģini šādus šķietami sīkos izdevumus pareizināt ar 5 darbdienām vai 7 nedēļas dienām un pēc tam ar 52 nedēļu skaits vienā gadākopaina uzreiz izskatās pilnīgi citādi!

  • Centrālās bankas digitālā nauda – nepieciešamība, izaicinājumi vai iespējas?
  • Kabatas Nauda – Bērna Iespēja Iemācīties Plānot Savas Finanses | Swedbank blogs
  • Kā gudri saimniekot, lai nepietrūktu naudas | Swedbank blogs
  • Nauda — Vikipēdija

Praktisks ieteikums, ja ģimenē ir daudz cilvēku, — vienmēr izdevīgāk ir gatavot gaļas mērces, zupas un dārzeņus nekā, piemēram, katram ģimenes loceklim cept atsevišķu karbonādi. Izklaidēties var arī bez maksas Nepārdzīvo, ja nevari atvēlēt daudz naudas izklaidēm! Ir ļoti daudz veidu, kā lieliski pavadīt laiku arī bez kaudzes naudas — pārgājieni, pikniks parkā, tējas vai groziņu vakars ar sen nesatiktiem draugiem u.

Navigācijas izvēlne

Daudz bezmaksas izklaižu un kursu parasti nodrošina arī pašvaldību dienas centri. Turklāt nereti tur ir gan pulciņi un naudas iespēja aktivitātes bērniem, gan senioriem, gan arī jaunajām māmiņām un citām sociālajām grupām. Ja esi grāmatu un žurnālu cienītājs, neesi lepns un izmanto tuvākās bibliotēkas pakalpojumus. Mūsdienās nudien ļoti plašs kultūras pasākumu klāsts naudas iespēja vērojams TV un internetā, pat neizejot no mājām!