Nesegts variants


nesegts variants

Lai arī kā ticamākais variants tiek minēta sociālo iemaksu palielināšana, tikai ar šo avotu iztrūkumu nozarē nosegt nevar. Eksperti kā piemērotāko min pievienotās vērtības nodokļa PVN palielināšanu, noskaidroja portāls "Delfi".

Using IGV Browser for Variants and Next Generation Sequencing (Part 1)

Saturs turpināsies pēc reklāmas Reklāma Lai atrastu naudu veselības aprūpei, gadu laikā parādījušās dažnedažādākās idejas, tostarp piemērojot lielākus nodokļus veselību bojājošām precēm. Māra Kučinska ZZS vadītājā valdībā kā reālākie varinati sākotnēji tika minēta valsts obligātā veselības apdrošināšana un pievienotās vērtības nodokļa PVN palielināšana.

Pašlaik kā ticamākā tiek minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana par vienu procentpunktusloga palielinājumu dalot uz pusēm starp darba devēju un darba ņēmēju.

nesegts variants

Ņemot vērā, ka liela daļa strādājošo neveic sociālās iemaksas, plānots ieviest arī minimālo maksājumu eiro apmērā, ko varētu izmantot mikrouzņēmumu darbinieki vai patentmaksu maksātāji. Jāpiebilst, ka iepriekš izskanējis, ka veselības nozarei nepieciešams papildu finansējums miljonu eiro apmērā.

Naudas rašanās[ labot šo sadaļu labot pirmkodu ] Naudas vēstures aizsākumus datē ar aptuveni 75 gadu p. Kultūrās, kurās neprata apstrādāt metālunaudas funkcijām izmantoja gliemežvāku vai ziloņkaula rotaslietas, jo nesegts variants bija viegli sadalāmas un pārvietojamas, bet grūti viltojamas. Iesākumā naudas funkcijas pildīja prece, kas tika samainīta, izdarot tā saucamo barteru jeb naturālo maiņu. Vēlāk, meklējot ērtākus norēķināšanās veidus, ieviesās tā sauktā prečnauda, kad maksāšanas līdzekļa funkcijas pildīja dažādas plaša patēriņa preces. Tā kā naudai jābūt daudzumā ierobežotai, tad vēsturiski kā nauda tikuši lietoti dažādi priekšmeti, sākot ar dārgmetāliem kas jau dabiski ir ierobežotā daudzumāgliemežvākiem un lopiem līdz cigaretēm vai pilnībā mākslīgai naudai piemēram, banknotēm.

Savukārt PVN standartlikmes palielināšana par vienu procentpunktu budžetā radītu papildu miljonus eiro, kas nozīmē, ka nozares finansēšanai būs jāmeklē vēl citi risinājumi. Portāls "Delfi" skaidro, nesegts variants piedāvātos risinājumus veselības aprūpes finansējuma palielināšanai vērtē eksperti un uzņēmēji.

nesegts variants